Jak postupovat, když se pediatrička spikne s matkou

24. září 2011 v 15:10 | Redakce |  Zákony
Matky se často spiknou s dětskou lékařkou, se kterou se domlouvají na postupu proti vám. Nenechte se zmást vstřícností pediatričky. Její spojenectví s matkou jako žena k ženě je silnější než lékařská etika. Vy jste vždy jen někdo, kdo je navíc, kdo překáží.

Matky často poskytují lékařkám nepravdivé údaje, které mají vypovídat o tom, že o dítě špatně pečujete, že mu vaše péče neprospívá. Nejčastěji jsou to tyto údaje:

1) Noční běsy dítěte po návratu od otce
2) Noční pomočování
3) Atopické ekzémy
4) Různé formy kašle a nachlazení

Je třeba se dohodnout s pediatričkou, aby veškeré diagnózy činila nejen na základě informací od matky, ale také na základě konzultace s vámi. Je nutno tak učinit písemně. Pokud to nepodepíše, nebo poruší, je třeba ihned podat stížnost na lékařskou komoru, případně zřizovateli zdravotnického zařízení.

Stížnost na pediatričku je dobře vysvětleno ZDE. V Lékařské komoře je každý lékař. Vaše stížnost je vyřizována 6 měsíců, lékaři hrozí pokuta 30 tisíc Kč nebo zákaz činnosti. (Stěžovat si lze i u zřizovatele zdravotnického zařízení, což je také vysvětleno ZDE.)

U matky se začnou u dítěte objevovat záhadné nemoci (lékařsky průkazné), které mizí v okamžiku, kdy dítě dostanete do svého cyklu výchovy (tím si nemůžete ověřit jejich původ). Zdravé dítě bude mít u pediatričky štos vyšší než je samo.

Lékařka (bude na vás velmi milá) vám neumožní nahlédnout do spisu a budete-li chtít podrobný výpis, nedá vám ho pod různými záminkami (a nakonec vám dá jiný, povrchní výpis).

Stručně řečeno: Jako rodič máte právo nahlížet do spisu, pořizovat si opis nebo kopii. Lékařka má povinnost vám pořídit výpis v zákonných lhůtách (max. 30 dnů). Je na to § 67 Zákona o péči o zdraví lidu.

Důrazně doporučujeme se ihned obrátit na Lékařskou komoru ZDE. Stížnost však třeba rozhodně poslat doporučeně (schovat si doklad) na adresu Česká lékařská komora, Lékařská 2/291, 150 00 Praha 5. Podatelna. Telefon je 257 211 329 nebo 257 211 329.

Zákon to řeší takto:

Zákon č. 20/1966 Sb., o péči o zdraví lidu
celý ZDE

Zákon o rodině (č. 94/1963 Sb.)

§ 34 (1) Rodičovská zodpovědnost náleží oběma rodičům ZDE.
§ 36 Rodiče zastupují dítě při právních úkonech, ke kterým není plně způsobilé ZDE.WWW.FerovaNemocnice.cz (projekt Ligy lidských práv)

Jak mám postupovat, když lékař na mou žádost o kopii dokumentace nereagoval?

Pokud již uplynula lhůta 30 dnů, pokuste se lékaře kontaktovat a zjistit, proč vám dosud dokumentaci nevydali. Jestliže vám zdravotníci odmítají kopii dokumentace poskytnout, můžete na jejich postup podat stížnost, je možné se bránit také podáním žaloby k soudu.

Může lékař sdělit informace o zdravotním stavu dítěte rodiči, kterému nebylo dítě svěřeno do péče?

Na získání informací o zdravotním stavu dítěte mají právo oba rodiče, a to za stejných podmínek jako při udělování souhlasu. I v případě, že dítě bylo svěřeno do péče jen jednomu z rodičů, má druhý rodič na informace o dítěti právo, pokud ovšem není rozhodnutím soudu nějak omezena jeho rodičovská zodpovědnost, což ale nebývá v praxi časté. Lékař má tedy povinnost informovat druhého rodiče i v případě, kdy mu to první rodič zakazuje.
 


Komentáře

1 Klára | E-mail | Web | 20. října 2013 v 14:27 | Reagovat

Je vhodné také zvolit kvalitního lékaře už od začátku, skvělým lékařem je například pediatr lovosice

2 MichaelIrrax | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 5:38 | Reagovat

canadian pharmacies without prescriptions
<a href=http://lunarciel.com/>online pharmacies canada</a>
visit poster's website
<a href="http://visitwaushara.com/">canadian pharmacies</a>

3 Rickydit | E-mail | Web | 21. července 2018 v 16:55 | Reagovat

Среди элементов для монтажа съемной опалубки есть щиты прямой и угловой формы, детали для изготовления перекрытий, колонн и других объектов. Применяя данные элементы, строители могут воплотить в жизнь любые архитектурные задумки. Особая разновидность – это опалубка http://builderbest.byethost7.com/ скользящего вида, которую используют для отливки пустотелых конструкций. Материалом для изготовления съемной опалубки выступает фанера или металл, причем и тот и другой вариант имеют свои характерные черты. Так, металлические щиты способны выдержать более 250 циклов заливания бетона, однако монтировать и разбирать их сложно.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama