Hlasování o novele Zákona o rodině se zvrtlo v maternistické orgie

9. září 2011 v 0:13 | Redakce |  Novela
Hlasování o Novele zákona o rodině dne 6. 9. 2011 rozhodly ženy. Především ženy - komunistky (7 proti), ale také ženy z TOP 09 (7 proti) , které přesvědčila poslankyně Langšádlová.

Celkem bylo 26 žen proti, 11 pro (z čehož 7 bylo z ODS, tedy strany, která novelu navrhovala). Mužů proti bylo skoro stejně: 29. Přitom je v 200 členném parmentu 43 žen.

Když nepočítáme ženy z ODS byly pro pouze (celkem 5): komunistka Levá a poslankyně za VV - Andrýsová, Suchá a Navrátilová. Za TOP 09 Witoszová (jediná žena z TOP 09).

Mezi muži, kteří novelu podpořili, se objevila zajímavá jména: Schwarzenberg, Rath, Bém, Bárta, John, Bendl, Staněk (navrhovatel), Benda, Laudát a ministři Besser a Heger.

Muži, kteří byli proti: Paroubek, Sobotka, Hašek, Šlégr, Ploc (ČSSD) a z vládní strany TOP 09 (což je zcela mimo mísu) Oliva, Smutný, Cempírek, Chlad. Z komunistů Bratný a Nekl. Za VV (vládní strana) Šťovíček.

 


Komentáře

1 Tomas | 10. září 2011 v 13:01 | Reagovat

Nějak jste zapoměli i na ty z koalice, co se svým alibistickým zdržením v hlasování nebo nepřihlášením pěkně podrazili vlastní koaliční návrh. Sám nejvyšší Nečas hned s druhou Němcovou. A těch 7 zpátečnických žen z VV. Hned by bylo 9 hlasů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama