Zpěvačce Bartošové vzala po pokusu o sebevraždu sociálka syna. Proč tak pozdě?

24. srpna 2011 v 17:47 | redakce |  Příběhy
Soud dnes vydal na návrh odboru sociálně - právní ochrany dětí zatimní opatření, kterým svěřil syna zpěvačky Ivety Bartošové (45) do péče jeho otce. O syna Artura (14) se rodiče soudí už 11 let, od tří let žije dítě s matkou.

K vydání zatimního opatření se soudy uchylují jen ve vyjímečných případech.

V kauze zpěvačky Bartošové byl zřejmě impulsem pokus o sebevraždu dne 12. srpna, který přiměl jejího syna Artura (14), aby na sociálce oznámil, že chce žít s tátou. Arturovi bude 15 let už v říjnu.

Zpěvačka se předávkovala prášky, přežila jen shodou okolností. Bezvládné tělo u koupelny domu v Uhříněvsi našla její známá. Pak Ivetu Bartošovou odvezli do nemocice, nyní ji hlídá najatý tělesný strážce.

Artur byl v době, kdy se chtěla jeho máma zabít, na táboře, kam si pro něj přijel otec, skladatel Ladislav Štaidl. Hned poté zašli na sociálku.
Selhání

Podle pozorovatelů měl zřejmě odbor sociálně - právní ochrany dětí v Uhříněvsi zasáhnout už dávno a nečekat, až se matka pokusí počtvrté zabít.

Klidně se jí to totiž mohlo povést a její syn mohl být u toho.

Jen letos měla za sebou Iveta Bartošová kromě sebevraždného pokusu dvojnásobný pobyt na psychiatrii.

Podle svědků denně pila na silné prášky, zjevně halucinovala, když chodila kolem domu v převleku za bezdomovce a předtím se pokusila o "únos" dítěte do Itálie.


Když byla Iveta Bartošová na mol a pod antidepresivy, vysvětlovala svůj stav synovi tak, že má angínu.

Soud

"Došlo k vydání opatření o zatímní péči. Je to z důvodu lability matky," řekl advokát otce JUDr. Josef Lžičař portálu Blesk.cz.

Stanovisko Ivety Bartošové se zjistit nepodařilo. Doma se nezdržuje, najala si osobního strážce, který s novináři nekomunikuje.

Tlak

Soud se nyní bude zabývat svěřením syna do péče jednoho z rodičů, případně do střídavé výchovy. Zahájení řízení se očekává v řádu týdnů a do té doby bude Artur u otce. Očekává se žádost soudu o pořízení soudně - znaleckých posudků.

"Budeme usilovat i o trvalejší charakter péče. Ivetě Artura nechci vzít, pokud o něj bude schopná se starat, nějak se dohodneme," uvedl otec dítěte Ladislav Štaidl. Syn měl u něj vždy pevné zázemí.

Schizofrenie

Dítě však bylo pod silným indoktrinačním vlivem matky a došlo k němu k příznakům onemocnění PAS (Syndrom zavrženého rodiče). Tato nemoc, která vzniká podobně jako schizofrenie tlakem okolí, se projevuje negací všeho, co se týká druhého rodiče.

Artur Štaidl se před dvěma lety v doprovodu tehdejšího partnera zpěvačky herce Jiřího Pomejeho dostavil dobrovolně na sociálku v Uhříněvsi a oznámil, že ke svému otci už nikdy nepůjde a přeje si, aby ho Pomeje adoptoval.

Ladislava Štaidla pomlouvala Iveta Bartošová opakovaně v médiích. Prohlásila například, že ji okradl, že ji týral, že nemá o dítě zájem a neplatí alimenty. Žádné z těchto obvinění se neprokázalo.

Alimenty

Iveta Bartošova a Ladislav Štaidl se začali soudit o výchovu jejich syna už v roce 1999, tři roky po jeho narození. Štaidl tehdy žádal syna do výlučné péče, ale neuspěl.

Soud znovu otevřel v roce 2008. Tentokrát Štaidl nežádal syna ze zdravotních důvodů (bolesti zad) do výlučné péče, chtěl jen každý druhý víkend a tři týdny o prázdninách. A ochranný dohled sociálky nad matkou a synem.

V té době již matka dítěte prokazatelně trpěla psychickými problémy, pila jak duha, nejméně dvakrát se neúspěšně podrobila psychiatrické a protialkoholní léčebě.

Kromě toho se třikrát pokusila o sebevražd a vystřídala údajně nějméně 15 milenců za posledních deset let.


Soud panu Štaidlovi v roce 2010 vyhověl a pověřil dozorem nad matkou odbor sociálně - právní ochrany dětí v Uhříněvsi.

"Už opravdu nevím, jak mám dokázat, že jsem dobrá matka," zlobila se Bartošová u soudu v roce 2010.

Po neúspěchu u soudu zesílila tlak na syna, který se odmítal s otcem stýkat.

Nyní, po opakovaném pokusu své matky o sebevraždu požádal sám Artur sociálku, že by raději žil s otcem.

Hvězdy

Štaidl a Bartošová patřili k populárním hudebním hvězdám minulého režimu. Ladislav Štaidl byl ženatý s JUDr. Annou Pleskotovou, s níž má tři děti. Rozvedl se poté, co začal s Bartošovou žít. V 60. letech psal písně pro Gotta, Vondáčkovou a Krona, vedl slavný orchsetr. Pak se jeho invence začala trochu yvtrácet.

Bydlet s Bartošovou začali v roce 1986. Poprvé se rozešli v roce 1994 po podivném vztahu Ivetu Bartošové s opravářem telefonů Romanem Třískou, ale pak se zase dali dohromady.

Minulost

Artur Štadil se narodil v roce 1996, matka s ním odešla od otce po 13 letech vztahu, když byly Arturovi tři roky. Štaidl a Bartošová bydleli do té doby střídavé v Jevanech a v Apolinářské ulici v Praze 2. Bartošová si pak vzala hypotéku na dům v Uhříněvsi, kde žije od roku 1999 dosud.

Zpěvačka Iveta Bartošová měla po narození Artura milenecký poměr s nejméně 15 muži, v všechny její vztahy byly široce medializované. V roce 2008 se vdala za herce Jiřího Pomejeho, po dvou letech se rozvedli.
 


Komentáře

1 Zdeněk | 2. května 2014 v 0:18 | Reagovat

Tragická smrt Ivety Bartošové je velice smutnou, zato relevantní připomínou toho, jaká zvěrstva, nespravedlnost, nezákonnost a diskriminace se u nás stále a v mnoha set tisících případů páchá na nezletilých dětech, které jsou obětmi rozvodů.

Soudružkám soudkyním nevadilo nic, ani když Artur pracovnici sociálky v Uhříněvsi sděloval, že se maminka "zase v opilosti dusila svými zvratky". Máma je máma, ať to stojí co chce, zákon i práva dítěte vem čert.

Naše, díky komunismu oproti Západu skandálně, 3 až 4x více FEMINIZOVANÁ justice (celkově ze 72%, u tzv. "rodinných senátů" de facto ze 100%) a pracovnice sociálek (zde zejména odbor. soc. péče v Uhříněvsi vedený Zdeňkou žaludovou) každý den, po dlouhá léta a ve statisících případech pošlapávají zákon o ochraně dětí tím, jak nejednou DOSLOVA ZA KAŽDOU CENU nadržují matkám. Není proto divu, že 80 procent rozvodů navrhují ženy: soudkyně a sociálka jim jdou na ruku, v 90 nprocentech případů jim odklepnou opatrovnictví dětí a "v zájmu dítete" tedy i byt nebo dům, na který se z domova a od dětí vykopnutý otec typicky nejvíc nadřel nebo naplatil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama