Ženy zneužívají domácí násilí v boji o děti

5. srpna 2011 v 19:38 | redakce |  Téma

"Ženy přišly na to, jak jednoduše připravit muže o nárok na děti. Vymýšlejí si domácí násilí, udávají muže na policii a dost často jim to prochází," říká Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com, která se mimo jiné zabývá sociologickými studiemi.

Česká republika přitom ročně utrácí stamiliony korun na podporu příspěvkových organizací (Koordona, Profem, Rosa, atd.), které zástěrkou boje proti domácímu násilí hájí zájmy matek v opatrovnických sporech. Také z těchto peněz jsou placeny nákladné mediální kampaně, např. billboary s ženami s monoklem.

Vytváří se tak jakési perpetuum mobile, kdy stát řeší neexistující problém dotacemi organizacím, které si existenci problému vymyslely. Celé to platí daňoví poplatníci.

Policisté mezi skutečnými případy domácího násilí každoročně evidují stovky případů, kdy si ženy obvinění z domácí násilí pouze vymýšlejí, aby muže poškodily. Obviněný a údajná oběť jsou často v rozvodovém řízení a čekají na rozhodnutí soudu o svěření dětí do péče. Cílem matky je tak naprosto izolovat dítě od otce.

"Téměř ve 24 % všech vztahů je nějaké násilí a v polovině (49,7 %) z nich se jedná o vzájemné násilí. V jednostranně násilných vztazích jsou pak pachateli ženy ve více než 70 % případů. Mimochodem, toto číslo nápadně připomíná podíl rozvodů, které iniciují ženy," dodává pan Aleš Hodina z portálu www.stridavka.cz.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama