Jak se bránit zneužití názoru zmanipulovaného dítěte

11. srpna 2011 v 16:21 | Frantrišek Doudleba |  Rady
Indoktrinaci dítěte nelze zabránit. Můžete ovšem dělat totéž, tedy štvát dítě proti druhému rodiči stejně, jako on štve dítě proti vám. Pokud na to nemáte žaludek, ušetříte tím dítě dvojnásobnému tlaku, ale bude ho pak ovlivňovat jen "ten druhý".

Názor zmanipulovaného dítěte je stále častěji zneužíván v opatrovnických sporech, opírá se o něj jeho původce (99% matky - odhad), sociálka následně i soud.

Jak eliminovat právní důsledky indoktrinace:

Je nutné na indoktrinační vlivy matky průběžně upozorňovat soud (zakládat do spisu přes podatelnu) a sociálku (pokud jste muž, nezapomínejte, že je sociálka váš nepřítel od okamžiku, kdy vstoupíte do místnosti).

Pak lze použít tento paragraf:

Zákon o rodině, § 31, odstavec 3)
Dítě, které je schopno s ohledem na stupeň svého vývoje vytvořit si vlastní názor a posoudit dosah opatření jeho se týkajících, má právo obdržet potřebné informace a svobodně se vyjadřovat ke všem rozhodnutím rodičů týkajících se podstatných záležitostí jeho osoby a být slyšeno v každém řízení, v němž se o takových záležitostech rozhoduje.

Výklad: Dítě není schopno posoudit dosah svého názoru nikdy, protože je dítětem a proto má opatrovníky. Tedy: Ano, informujme dítě, ano, ptejme se ho na názor, ale názor dítěte není relevantní do doby, dokud dítě nedostane občanský průkaz.
 


Komentáře

1 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:11 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 Marie Stloukalová | E-mail | 20. ledna 2015 v 18:00 | Reagovat

Dobrý den,syn je po rozvodu tři roky a i když měl syny soudně určené 1 víkend za čtrnáct dní tak po roce  kdy to fungovalo  mu je  bývalá snacha přestala dávat.Prý už nechtějí k němu jet.Do té doby k nám jezdili,syn bydlí u nás-rodičů.Nechce jít na sociálku ani k soudu aby nebyli děti ze strany matky nuceni dál ke lžím a psychickému nátlaku.Syn jim nechce škodit a takhle děti ztratí.Žijeme na vesnici a  kluci tady byli vždycky šťastní a aby jeli k matce jsme je museli přemlouvat a najednou je  všechno jinak.Mohli by jste mi prosím říct kde se informovat co by se dalo dělat aby to děti nezasáhlo?Děkuji,Marie Stloukalová-babička.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama