Václav Kříž, otec rekordman. Matka mu syna nevydala 18 let, déle už to nejde.

14. srpna 2011 v 0:37 | redakce |  Příběhy

Pan Václav Kříž je rekordmanem mezi čekými otci. Soudit se začal v době, kdy byly synovi tři týdny a skončil v 18 letech, kdy syn nabyl plnoletosti a nebylo už oč se soudit.

Zaměstnáním je pan Kříž vedoucí školní jídelny. Jezdil celých 18 let podle rozsudku vždy první sobotu v měsíci před dům matky, aby se mohl vidět se synem. Matka mu ale syna nikdy nepředala a když byla doma, natáčela si oknem pana Kříže na kameru.

V roce 2010 pan Kříž uspěl u soudu ve Štrasburku, který mu dal za pravdu, že byl poškozena jeho práva.

Osa zla

Matku hájil stejný tým, jaký zastupoval matku v kauze Terezky Smutné (otce skoro neviděla a nenávidí ho), v kauze pana Navrátila, kdy matka unesla dceru v první školní den, rok se s ní skrývala a pak ji dostala do péče, a také v kauze herečky Ivany Jirešové, které musel zmanipulované dítě odebrat exekutor.

Ve všech zmíněných případech a desítkách další, stejně strašlivých, se objevují jména advokátky Ivany Spoustové a údajné psycholožky Aleny Uváčikové.

Prohra

Matka dostala od soudu několik výstrah a pokut, ale nic ji nepřinutilo změnit postoj. Dítě naopak proti panu Křížovi ponoukala a manipulovala s ním, takže nyní syn otce nenávidí, ačkoli se s ním setkal jen třikrát v životě, vždy na několik minut za přítomnosti psychiatrů.

Pan Kříž tak dostal od ministerstva spravedlnosti za 18 let, kdy mu nebylo umožněno vídat se se synem, odškodnění pouhých 7 tisíc korun za majetkovou újmu, ač prosoudil statisíce. V reakci na tuto částku pan Kříž žádal odškodné 2, 75 milionů, které mu soud neuznal.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama