Sociálka čekala v kauze Bartošová až na názor dítěte a nese tak přímou odpovědnost za katastrofální stav

25. srpna 2011 v 1:50 | redakce |  Komentáře
Zpěvačce Ivetě Bartošové měl být syn odebrán už dávno.

Za současný katastrofální stav nese plnou odpovědnost místní sociálka, která měla mít podle rozhodnutí soudu z roku 2009 nad zpěvačkou zpřísněný dohled.
Odbor sociálně - právní ochrany dětí v Uhříněvsi ale zachovával posupné mlčení i poté, co se matka dítěte opakovaně pokusila o sebevraždu, několikrát se neúspěšné léčila z alkoholismu, obden kolabovala, alternativní tatínkové se u ní v střídali jako na přehlídce a její syn ztloustl tak, že vážil dvakrát tolik, co ostatní děti a nosil nejhorší známky ze třídy.

Celou tu dobu byl otec dítěte připraven se o syna postarat.

Jediným důvodem, proč neusiloval o svěření syna do výlučné péče, byla nechuť dítěte, vštípená sobeckou a nevyzrálou matkou.

Všední odpoledne ve výchově matky vypadalo tak, že zatímco si dítě hrálo v prvním patře videohry a cpalo se hamburgery, matka se v přízemí zpíjela do němoty a cpala do sebe antidepresiva v kombinaci s prášky na povzbuzení.

Není mnoho pádnějších důvodů, proč si říct, že tady je něco špatně.

Odbor sociální péče rozhoupala k ativitě až návštěva nezletilého, který po čtvrtém neúspěšném pokusu své matky o sebevraždu přišel místní pracovnice požádal, aby mu pomohli bydlet s otcem, dokud se maminka nevyléčí.

Jinými slovy: Celý ten aparát sociálně - právních úřednic mlčky a tupě přihlížel devastaci života dítěte a jeho matky tak dlouho, dokud si dítě samo neřeklo, že už je nejvyšší čas s tím začít něco dělat.

Děsivý příklad toho, jak zatuhlý sociální aparát raději čeká (za paníze z našich daní) na názor dítěte, než aby připustil, že jeho otec je taky tak trochu člověk.

Paragraf 31 jako odpověď na zapeklitou otázku, nechat dítě napospas pouze matce a přitom se nezpronevěřit jeho právu na oba rodiče.

Matka dítěte manipulovala jím proti otci (viz Štaidl ZDE), vědomě v něm rozvíjela syndrom zavrženého rodiče, pomlouvala otce doma i v médiích (ZDE). Prostě dělala všechno proto, aby když se soud nebo sociálka zeptá, co táta, tak se dá dítě na útěk.

Za normální matka považovala nepředání dítěte. Když otec jednou vrátil dítě dřív, šla ho udat.

Ani opakovaný pokus o sebevraždu ani reálné riziko, že zatímco si dítě hraje v patře na počítači, matka si v přízemí podřezává žíly, nepřimělo maternální aktivistky překonat odpor k otci.

Jediný řešením je trestání manipulujících matek. Pokud dítě nechce jít k otci, pak je třeba zjistit proč. Když se ukáže matčin vliv, je třeba ji jako šiřitele choroby okamžitě hospitalizovat.

Problém ale v tom, že není, kdo by to zjistil. Když si příjde otec stěžovat na sociálku, že na něj jeho dítě plive, pokývají maternální aktivistky hlavami a řeknou: "Hm, tak to máte fakt blbý. To se asi budete muset s maminkou nějak dohodnout."

Podle některých odborníků má polovina dětí po rozvodu zcela zdeformovaný vztah k otci v důsledku destruktivního vlivu matky.

 


Komentáře

1 debtech | Web | 21. června 2015 v 10:55 | Reagovat

pujcka rychla :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama