Organizace, které nesouhlasily s Novelou zákona o střídavé péči, by měly být vyřazeny z opatrovnických sporů

7. srpna 2011 v 19:18 | František Doudleba |  Komentáře
S parlamentním návrhem Novely zákona o střídavé péči vyjádřila nesouhlas řada neziskových organizací, které berou od státu ročně mnohamilionové dotace za to, že údajně hájí práva dítěte. ZDE

Základním právem dítěte je právo na oba rodiče.

Obsahem novely, o které má v řádů týdnů rozhodnout parlament, je posílení základního práva dítě, tedy je práva na oba rodiče. Přijetím novely by mohlo být oslabeno zcela dominantní postavení matek v opatrovnických sporech.

Například sdružení Koordona, pod které spadají například feministické organizace proFem (Konzultační středisko pro ženské projekty) a Rosa (poradenské centrum pro ženy) a mnohá další svým odmítavým postojem proti Novele daly zcela nepokrytě najevo, že jejich cílem není hájit zájmy dětí, ale zájmy matek.

Ženský šovinismus

Prosazování zájmů matek a diskriminace práv otců ( a tedy i dětí) je jasným motivem všech organizací, které vyjádřili s novou zákona nesouhlas, případně podmiňují nařízení střídavé péče dohodou rodičů nebo názorem dítěte.

Ze státního rozpočtu tak plynou do těchto organizací mnohamilionové částky, které jsou mimo veškerou pochybnost použity na aktivity směřující k diskriminaci dětí a otců. Počet těchto organizací neustále roste.

Zmíněné organizace by měly být zcela vyčleněny z jakékoli iniciativy týkající se opatrovnických sporů a jejich nároky na státní dotace by měly být odmítnuty z důvodu mezinárodních smluv o rovnosti pohlaví.

Je to jako kdyby měl spor o dítě mezi bílou matkou a černým otcem řešit Kukluxklan.

Peníze od státu

V České republice jsou stovky neziskových organizací, které pod záminkou ochrany práv dětí jednají zcela nekrytě diskriminačním způsobem vůči mužům a otcům. Na tuto svoji činnost ročně pobírají od státu řádově stamilionové příspěvky.

Další zdroj příjmů těchto organizací pochází z tzv. právní pomoci, tedy z opatrovnických sporů, ve kterých vystupují jimi najaté advokátky, hájící práva matek.

Je v zájmu těchto organizací, aby vykazovaly co největší činnost, tedy ponoukaly co nejvíce žen k rozvodům a opatrovnickým sporům, aby nechávaly svými psychology vyšetřovat co nejvíce dětí a co nejčastěji. Jednají ve jménu hesla: "I zdravé dítě je třeba opakovaně vyšetřit, protože je zcela určitě nemocné."

Čím větší činnost vykáží, čím více neexistujících hrozeb budou řešit, tím větší je jejich šance získat od státu peníze.

Domácí násilí

Šovinistická činnost těchto organizací (ženský šovinismus), dotovaná státem, je kromě údajné ochrany práv dětí maskována údajnou hrozbou domácího násilí. Na tuto kategorii neexistují žádné relevantní průzkumy, přesto se státní dotace pohybují také v řádu stamilionů ročně.

Domácí násilí je těmito organizacemi vykládáno jako násilí páchané muži na ženách. Tedy: Je třeba finanční podpory od státu, aby byla ochráněna slabá, nevinná žena před zlým mužem - agresorem.

Na průzkumy, podle nichž jsou to ženy, které v drtivé většině případů páchají psychické, ale i fyzické násilí na mužích, není brán zřetel. Podle mnoha odborníků jsou většími domácími agresory ženy, ne muži.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama