Názor dítěte byl v kauze Bartošová - Štaidl zneužíván jako alibi

25. srpna 2011 v 15:59 | Redakce |  Příběhy
Masové zneužívání § 31 (názoru dítěte) materálními šovinistkami je důsledkem snahy zabránit svěření dítěte do střídavé výchovy nebo svěření dítěte do výchovy otce.

Je to velmi kruté vůči dětem, které tak musí čelit obrovskému tlaku matek.Je přitom naprosto zřejmé že zdravé, nezdeformované dítě má oba rodiče stejně rádo. Chtít po něm, aby se rozhodlo, jestli chce tátu nebo mámu, je nejen zbabělé a hloupé, ale hraničí s týráním dítěte.

Na kauze Bartošová - Štaidl jasně vidíme, že by dítě nemělo být zatahováno do soudních sporů ani v 15 letech, kdy dostane občanský průkaz.

Ať občanský průkaz, který jej opravňuje k právním úkonům, nepomůže dítěti plně posoudit dosah opatření, jeho se týkajících (viz § 31).

Dítě se v 15 letech rozhodne pro toho rodiče, který mu koupí motorku, nebo mu ji přinejmenším slíbí. Opatrovníky má dítě podle zákona až do 18 let, do té doby by nemělo být zatahováno do soudních sporů.

Vágní formulace zákona (co je to odpovídající stupeň vývoje?) umožňuje maternálním šovinistkám zneužít dítě prakticky kdykoli od chvíle, kdy začne mluvit.

§31 otvírá prostor k manipulaci s dítětem, vyvíjení tlaku na dítě, které je tak vystaveno hrozbě vzniku syndromu zavrženého rodiče a nevratnému psychickému defektu. Kdo dítě zdeformuje víc, vyhraje.

Čím větší prostor je v praxi dáván názoru dítěte, tím silnějšímu psychickému nátlaku je dítě vystavováno.

 


Komentáře

1 Karel | 26. srpna 2011 v 13:37 | Reagovat

Já bych je nřipoměl že názor dítete je vedlejší až do 18ti let, copak v úplných rodinách pubrtáci rozhodují o důležitých věcech???
proč? protože si jasně vybere toho rodiče který mu vše dovolí, popř. toho kterého snadno zmákne

2 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:11 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama