Násilí páchané na mužích v souvislosti s opatrovnickými spory je 10 x větší než na ženách

31. srpna 2011 v 21:45 | Redakce |  Dom. násilí

Po zveřejnění statistik domácího násilí vznikl pro maternistické organizace velký problém. Výsledek 1 058 hlášených případů věru není mnoho. ZDE

Organizace typu Rosa, Bílý kruh bezpečí, Profem, Persefona a desítky dalších najednou přišly o důvod své existence a především o záminku, pod kterou tahají od státu a soukromých forem stovky milionů korun na provoz.

Jen v Praze je 177 státem dotovaných nebo plně placených organizací ZDE, zabávajích se domácím násilím, nebo jevy s ním souvisejícími.

Ihned se samozřejmě vyrojila spousta vysvětlení, proč je počet hlášených případů domácího násilí na strašlivě nízký. Většina zněla, "že se ženy stydí".

Realita je taková, že podle mnoha respektovaných průzkumů je domácí násilí pácháno muži i ženami stejně, přičemž ženy se uchylují spíše po psychické násilí a muži po fyzickém.

Neuvěřitelně vysoký poměr žen (99% z celkovém počtu nahlášených případů) může souviset s faktem, že hlášené (tedy potvrzené razítkem) domácí násilí lze zneužít u soudu jako důvod pro svěření dítěte do péče.

Statistiky neuvádějí, jaká část žen ze zmíněných 99% se zrovna soudila o dítě, nebo se k tomu chystala.

Vedle oné jedné tisícovky žen, které domácí násilí nahlásily, je tu obrovský počet mužů, kteří byly v roce 2010 vystaveny mnohem agresivnější formě psychického násilí, než je strkanice nad tím, do bude luxovat. Více než 27 tisíc mužů neuspělo v roce 2010 při opatrovnickém sporu a jejich dítě (děti) byly svěřeny ženě.

Předpokládejme, že část mužů nemusela mít o výchovu dítěte zájem. Buď z důvodů, že už nechtěly být ničím spojeni s matkou, nebo spor vzdaly pod vidinou jasného neúspěchu. Odhadněme, že mužů, kteří neměli o dítě zájem, i kdyby ho teoreticky mohli získat do výlučné péče, bylo cca 20 %.

Pro ty ostatní, tedy asi 23 tisíc mužů - otců, znamenala ztráta dítěte obrovskou ránu do psychiky. Následky v podobě zhroucení osobní, finanční i kariérní situace jsou obrovské.

 


Komentáře

1 flashcubes | Web | 20. června 2015 v 9:25 | Reagovat

půjčka na směnku hradec králové :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama