Mgr. Ivana Spoustová, advokátka proFem

14. srpna 2011 v 1:58 | redakce |  Black list
Její jméno se objevuje v souvislosti s desítkami případů, které mají tyto společné jmenovatele:

a) Indoktrinované dítě, brutálně zmanipulované proti otci
b) Nepředávání dítěte
c) Maření výkonu úředního rozhodnutí
d) Zneužívání lékařů poskytování nepravdivých informací o zdravotním stav dítěte
e) Zneužívání domácího násilí v opatrovnických sporech

Je advokátkou organizace ProFem, jedné z nejagresivnějších feministických skupin u nás.

Spolupracuje v údajnou psycholožkou PhDr. Alenou Uváčikovou, která byla pravomocně odsouzena za urážky soudců a státních zástupců (Citace ze spisu: "Budeš se dívat do hrobu svých dětí, ty svině") a je zapletena do minimálně jednoho případu křivého nařčení otce z pedofilie.

Další spolupracovnicí paní Spoustové je JUDr. Lenka Pavlová, bývalá ředitelka Ústavu pro mezinárodně - právní ochanu dětí, kvůli níž aktivisté zablokovali vchod do úřadu. ZDE (Lidové noviny)

Mgr. Ivana Spoustová se angažovala v těchto mediálně známých případech:

- kauza Terezka Smutná
Dívka, dnes 13 letá, musela být uchráněna devastujícícmu vlivu matky hospitalizací v ozdravovně. Matka ji dlouhodobě nepředávala otci a štvala dceru proti němu. Při setkáních s otcem na něj dívka plivala a nadávala mu. Soud nabídl otci výhradní péču, ale ten ji vzhledem k psychickému poškození dítěte musel odmítnout.

- kauza herečka Ivana Jirešová
Nepředávala dceru, manipulovala dítětem proti otci. Soud po vyčerpání všech prostředků (výstraha, pokuta) nařídil zásah exekutora. Ten dítě otci předal.

- kauza Václav Kříž
Rekordman mezi českými otci, matka mu nepředala dceru 18 let, déle už to nejde. Syn otce, kterého viděl třikrát v životě několik minut, nenávidí.

- kauza Vladimír Navrátil
Poté, co získal předběžným opatřením dceru do péče, matka první školní děn dítě unesla a pak se s ní několik měsíců skrývala. Dcera pak byla svěřena do péče matky, "protože si u ní zvykla".

Máte-li podobnou zkušenost s Mgr. Ivanou Spoustovou, napište ji do boxu Zpráva autorovi v pravém sloupci nebo do KOMENTÁŘE pod článkem.

Čtenář Valentin P. napsal: "Paní Spoustovou jsem zažil v akci v opatrovnické kauze kolegy Štefka: typický scénář, cokoli udělal, bylo špatně, setkání s dcerou, vše bylo špatně, buď se prý na setkání s otcem nudila nebo byla utahaná nebo se ji něvěnoval nebo .... Strašně destruktivní a zákeřné."

 


Komentáře

1 Petr B. | E-mail | 29. října 2011 v 0:22 | Reagovat

Vážení, mám s touto rádoby advokátkou osobní zkušenost. Má bývalá partnerka mě po mém odchodu z domácnosti, podotýkám, že zejména pro její hysterické záchvaty, které jsem prostě nedokázal po tolika letech vydržet, obvinila z domácího násilí. Protože to nebyla pravda a navíc jsme bohudík měl i přímé důkazy o tom, byl jsme osvobozený v celém rozsahu obžaloby. Spoustová dělala co mohla, ale díky tomu, že si zvala svědky, které svědčili v můj prospěch, soud klientce prohrála. Podstatné ovšem je, že se jim podařilo, že své díte jsme již skoro ani neviděl, naprosto nerespektují rozhodnutí soudu, dítě je neustále nemocné  a to právě ve dny nařízeného styku. Pochopitelně do mé trestní kauzy zapojena i psychopatka Dr. Uváčiková. Stačilo předložit soudu její rozsudek. Stejně je to beznadějné a své děti neuvidíte, když matka nechce. A komu se to povede, je šťastný táta a má šťastné dítě...:-). Držme si pěsti!

2 Mick | 25. června 2012 v 11:32 | Reagovat

[1]: Ja mel moznost se s obema damama osobne setkat a vysoce ocenuji jejich profesionalitu. Absolutne vylucuji jakoukoli manipulaci ze strany Dr. Uvacikove v nasem pripade, v jeji profesionalni nenucene komunikaci s ditetem neshledavam jedine pochybeni. Stejne tak v erudici a znalostech pani Mgr. Spoustove.

3 jan novak | E-mail | Web | 3. srpna 2012 v 20:58 | Reagovat

Jak jednat s psychopaty?

Pokud se potýkáte s psychopatem, máte jen dvě možnosti: Buďto být obětí, nebo být protivníkem. Vyberte si. Nic mezi tím není. V obou případech jste vy, tedy z pohledu psychopatova, "ti špatní". Tak už to zůstane, dokud vás smrt nerozdělí. Pokud chcete přežít, uspět, pak nemáte na výběr a musíte se Zlu postavit čelem. Psychopatie je Zlo v čisté podobě, Zlo bezdůvodné, nesmyslné a samoúčelné. Kdo se postaví Zlu, je hrdinou. Se Zlem lze jednat jedině z pozice síly. Pasivně vyignorovat, pokud na vás nemůže. Pokud na vás může, pak musíte aktivně jednat z pozice síly. Nemáte-li ji, pak musíte žádat o pomoc silnější třetí stranu. Rozhodující je důsledně si ověřovat fakta a předládané dokumenty (jejich pravost), dobře komunikovat s úřady, konzultovat s odborníky, neponechávat nic náhodě. Nepokoušejte se nikdy o podvod. To co psychopatovi může projít, zcela jistě neprojde vám.

Doktor Robert Hare, kriminalista-psycholog, který vytvořil test PCL-R, který se na celém světě pro diagnostikování psychopatie používá, je toho názoru, že psychopati by neměli být podrobováni psychoterapii, protože ti inteligentnější z nich přejímají psychoterapeutické postupy, aby pak snáze manipulovali svými oběťmi (včetně terapeutů).

(cit.) Psychopati nejsou šílení - jsou to racionální, často vysoce inteligentní lidé. Od normy se odlišují některými charakterovými rysy - mezi jinými impulzivností, jistou výstředností, nedostatkem empatie, porozumění pro druhé a nedostatkem odpovědnosti. (Zdroj: Psychopati jako šéfové podniků - Britské listy [»])

Deprivanti (subkriminální psychopati) jsou něco velice běžného. Statisticky 1 člověk ze sta. Jejich životní strategie je parazitní. 3/4 celkového počtu psychopatů jsou muži. Na první pohled jim nic nechybí, dokáží působit hyper-normálně. I laik je ale dokáže odhalit, pokud ví, na co se zaměřit. Zabránit škodám nebo omezit ničivé následky projevené psychopatie dokážeme pouze v případě, že toto zlo jsme schopni identifikovat. Ve škole vás to nenaučí a doma také ne. Museli byste sáhnout k odborné literatuře. Proto existuje tento web: "čeho si všímat, na co si dát pozor. Co neočekávat. Co nedělat."

(cit.:) Co s nimi? "Nenaslouchejte jejich slibům, nesnažte se je přesvědčit, převychovat ani přelstít. Okamžitě s nimi přerušte kontakt," radí český lékař Jan Hnízdil.

PRAVIDLA

Vše se odvíjí od pravidla číslo 1:

1. NEHRAJTE JEJICH HRU
Ano, já vím, že jste omráčeni mocí psychopata. Okouzleni jeho šarmem. Zastrašeni jeho vyhrožováním. Zahanbeni pocity viny, které ve vás probouzí. Vypadá to, že je důležitý, protože se pokouší určovat, jak se budete cítit. Normální lidé se rozhodují emotivně a toto rozhodování se pokouší psychopat ovládnout. Pro psychopata je typický tzv. oploštělý afekt - nedostatek emocí, chybí soucit, chybí svědomí. Emoce se psychopat pokouší předstírat a u svých obětí cíleně vyvolávat. Psychopat svým postojem (někdy i na rovinu) říká "tvoje názory neobstojí proti mým". Fakta ignoruje, váš charakter vidí jako iluzorní. To, v čem leží vaše identita, obrátí proti vám. (Milujete ho? Obviní vás: ty mě nenávidíš! Jste štědří? Obviní vás: ty vůbec nejsi štědrý!) Své oběti má snahu dezorientovat, manipulovat - často pocitem viny. Psychopat se situuje do pozice "toho důležitého". Toho "s přednostním nárokem". Má-li dojít k dělení se, psychopat říká "dělím já". Psychopati prohlašují ohledně pravidel rádi dvě věci: 1. "Já sám si určuju svoje pravidla" a 2. "Pravidla existují od toho, aby se porušovala". Nehrejte a nebojujte s psychopatem. vystupte ze hry. Ta hra, kterou s vámi hraje, spočívá v tom, že JE TO PSYCHOPAT, KDO URČUJE PRAVIDLA. Nikdy nemohou být ve váš prospěch. Jsou (až na návnadu, ta bývá pravá) určena pouze k nasycení psychopata.

2. IGNORUJTE KONFLIKTY, KTERÉ VYVOLÁVÁ
Psychopat jedná tak, že vám předkládá konflikty (obvykle co všechno je špatně a vaší vinou). Vy reagujete osobně, emotivně. Vyviňujete se, omlouváte, vysvětlujete. Dokonce pak sáhnete k tomu, že se budete napravovat k tomu obrazu, o kterém si myslíte, že to tak psychopat chce. Tlak totiž neustává. Toto vaše chování je sice úplně přirozené (a je správné, pokud druhou stranou je člověk, běžná cítící bytost). Ale vaše reakce je úplně špatná, pokud tou druhou stranou je psychopat/deprivant. Psychopatovi vůbec nezáleží na tom "aby to bylo dobře". On nepotřebuje, abyste se změnili (zhubli, uvařili něco jiného, zbavili se psa). To psychopat nechce. Psychopat vás těmi jedovatostmi potřebuje pouze destabilizovat. Potřebuje kontrolovat, jak se cítíte. Lidsky to neumí. Tyranie ale funguje skvěle! Ignorujte proto konflikty, které vyvolává. Neomlouvejte se, nic neměňte. Pošlete ho rázně NĚKAM.

3. NEVYJEDNÁVAT! Nediskutovat o konfliktech, které vám psychopat s nadějí předkládá. Myslete samostatně, autonomně. Postavte je vždy až před hotovou věc. Raději z místnosti odejděte, sjednejte schůzku s mediátorem, nebo prostě psychopata vyhoďte (můžete-li si to dovolit), než aby vás nějak "ukecával". Dospělý svéprávný člověk je zodpovědný sám za sebe. Radu mu nutit nelze. Jediná přijatelná odpověď, kterou odmítnutý radič ještě může říct, je: "mlčím".

4. NEODPOUŠTĚT
viz zde.

5. NESNÍT O SPOLUPRÁCI
Psychopati nejsou schopni dlouhodobě splupracovat a konstruktivně a tvořivě cokoliv budovat tak, aby z toho měli užitek ostatní. Jejich metodou je kontrola a moc, jejich cílem je osobní prospěch, pokud možno okamžitý. Jejích chápání je: "to, co pro sebe chci, je dobré, ten, kdo to má dodat, je špatný." Podrazy jsou po určité době (návnada) naprosto zákonité. Dohody najednou neplatí. Podvedené protistraně pak vysvětlí, že "byste se tak přece zachovali taky, kdybyste byli na mém místě". Případně "nemáš na to nárok, protože jsi špatný (+ nějaké pozoruhodné obvinění a zdůvodnění)". "Psychopat, než by ustoupil ze svých názorů, raději firmu zničí." Psychopata na vedoucí pozici bývá téměř nemožné se zbavit. Po svém boku nesnese nikoho, kdo by jej převyšoval a nikoho, kdo autonomně uvažuje.

6. NEUSTUPOVAT
- nedávat psychopatovi prostor ve vašem životě. Nesvěřujte se se svými plány do budoucna, jinak brzy zjistíte, že se stal jejich součástí. Psychopat bude bujet až tam, kam mu dovolíte. Psychopata je možné ve skutečnosti zastavit pouze fyzicky - tím nemyslím ubít klackem, tím myslím dostat ho do situace, ve které nemá možnosti škodit.

7. NEDAT MU MOC Nedat mu možnost, aby měl moc nad lidmi. Nikdy nejděte do pozice, kdy by vaším nadřízeným měl být psychopat. Přibližně 12% lidí má sklon být ovlivněno psychopaty do té míry, že zcela přejímají jejich asociální chování a postoje. Uchazeči o vedoucí místa by měli být podrobováni i psychotestům.

8. NEJEDNAT BEZE SVĚDKŮ Musíte-li jednat s psychopatem, nečiňte tak v osamění. Pokud možno používejte prostředníka, (např. advokáta, mediátora, někoho z krizového centra). Ideální je, pokud psychopata postavíte před hotovou věc a to před svědky. Především v majetkových otázkách využívejte služeb advokáta.

9. NEČEKEJTE U NICH ZMĚNU Nedávejte další šanci. Nepokoušejte se je napravit, převychovat ani přelstít. Nepokoušejte se napravit nenapravitelné. Nečekejte změnu. Skutečný deprivant/psychopat necítí vinu, neslyší na morální apely, nemění se. Psychoterapie slouží psychopatům k jedinému účelu - ti inteligentnější z nich jsou schopni naučit se psychoterapeutické postupy, které následně zneužijí. Tento bod (21) byl nově včleněn i do slavného PCL-R testu.

10. NEKOLABOROVAT - jakmile kryjete zlé skutky těchto lidí, jste to vy, na koho oni svedou celou vinu. Vám řeknou "že jste to tak chtěli!". Nikdo z vašeho okolí vám nebude věřit, že je to přece "jinak". Psychopat je těžká zkouška vašeho charakteru. Setkání s psychopatem žádá od vás projev osobní odvahy. Setkání s psychopatem je přinejmenším psychicky bolestivé. Musíte-li s psychopatem v kontaktu, bývá to typicky klíčová překážka na vaší životní cestě. Nikdy neignorujte bezcitnost, bezpráví a kriminální chování - vždy důsledně (i když se dá čekat neúspěch) oznamujte vinu. Veďte své psychopaty tvrdě a rozhodně k pragmatickém vztahu k zákonům a sociálním normám. Tímto způsobem lze minimalizovat škody, které psychopati páchají. Nikdy nepoužívejte zbraně psychopatů - ty znají, ty otočí proti vám. Používejte ty, které oni sami používat neumí. Vsaďte na dlouhodobou důslednost, pomoc a spolupráci se schopnějšími lidmi.

4 sujamik | 29. září 2012 v 20:43 | Reagovat

S paní "doktorkou" Spoustovou mám příšerné zkušenosti. Je to velice špatná advokátka a to proto, že svojí čínností přináší lidem do života neštěstí a dětem likviduje vztah s otcem. Systematiky se jí v mém případě dařilo instruovat moji přítelkyni se kterou mám dítě, aby mě nechala vykázat z bytu (na základě zmanipulovaného a účelového jednání bez důkazů), aby mi neumožňovala vidět téměř rok moji malou dceru, kterou miluji. Paní Spoustová používá metody velmi lstivé, nemorální a lživé. Nechává si vypracovávat posudky na otce na základě jí dodaných informací a tyto organizace (Rosa, FOD) potom vypisují posudky, ve kterých je otec popisován jako naprostý netvor. Já byl například únosce, násilník, vrah, náboženský fanatik, opilec atd. Naprosto dokáže zdiskreditovat slušného člověka a udělat z něho zločince. Má jediný cíl, a to zničit otce dítěte. Mám za to, že tato žena je snad posedlá touto touhou a troufám si říci, že je snad i nemocná. Výše uvedeným chováním dovedla moji bývalou partnerku do takové nenávisti vůdči mě, že když to soud prokoukl a moje setkávání s dcerou nařídil, nedokázala se s tím smířit a i s dcerou vyskočila ze třetího patra (viz případ z Děčína, pokus o sebevraždu a vraždu,je toho plný net). Dcera naštěstí přežila a nyní ji mám v péči, partnerka doživotně na vozíčku a půjde na osm let za mříže. Tam by ale měla jít paní Spoustová, protože za celou událost nese zodpovědnost přvážně ona. Kdo s ní přijdete do styku, tak si pánové dejte velký pozor, protože tato žena nenávidí zřejmě muže a otce jako takové, alespoň dle jejího jednání je to zřejmé. Věřte, že boj s ní nebude jednoduchý, hodně štěstí

5 H.Mudrová | 9. prosince 2012 v 8:46 | Reagovat

Nevím, kdo mne sem pozval, dnes se mi odkaz objevil v mailu. Souhlasím s tím, že se vedle chránění ženy před domácím násilím objevilo mnoho případů účelových obvinění, jednomu z nařčených jsem se pokoušela pomáhat i sháněním právních rad a pod. Ten měl štěstí, už se o tom mezi právníky mluvilo. Rozhodně nesouhlasím s jakýmikoliv manipulacemi "v zájmu" dítěte. Určitě ale mohu říci, že díky soustavnému a povinnému vzdělávání v sociální sféře se mění i postoj sociálních pracovníků, minimálně v posledních 4-5 letech. I když to nedají najevo, protože jejich klientem na OSPODu je dítě, stále častěji situaci vyhodnocují patřičně.

6 Doporučuji | 28. ledna 2015 v 11:46 | Reagovat

Doporučuji http://albafos.blog.cz

7 sporter | Web | 21. června 2015 v 8:32 | Reagovat

pujcka 10000 O_O

8 AzbzsWrisk | E-mail | Web | 9. června 2018 v 12:23 | Reagovat

mgm online casino <a href="https://casinorealmoney2018.us.org/">gsn casino games</a> online casinos for us players | https://casinorealmoney2018.us.org/ - online casino bonus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama