Mapa stanovišť maternálních aktivistek

18. srpna 2011 v 18:25 | Redakce |  Dom. násilí
Matky, jejichž záměrem je vymazat otce ze života dítěte, postupují podle stejného, praxí osvědčeného scénáře. Na jeho konci je pomsta, dítě ve výlučné výchově matky a otec, jehož život je v troskách.


První kroky ženy vedou na odbor sociální péče (muž o tom nemá ani potuchy). Tam ji, pod plakáty žen s monokly krčících se v koutě, nasměrují dál.

Žen se pak chopí údajné dobrovolnice v organizacích dotovaných státem, např.: Profem, Naše dítě, Fond ohrožených dětí, Rosa, Koordona, Dům tří přání, Acorus, Balance, Bílý kruh bezpečí, Dona, Kerit, Mahdala, různá krizová centra se slovem dítě v názvu, Spondea, apod., jsou jich stovky po celé zemi (viz mapa), seznam ZDE.

Tam s ženy zeptají, zda někdy zažila byť jen náznak domácího násilí, protože to je přesně ten důvod, za co zmíněné organizace berou dotace v řádech stovek milionů ročně.

Hlášených případů domácího násilí přitom za rok 2010 bylo pouhých 1058, tedy asi 3 denně po celé zemi. Statistika za rok 2010 ZDE. Na to by stačily 3 průměrně schopné sociální pracovnice s platem 18 tisíc měsíčně včetně prevence.

Podle mnoha psychologů a jiných expertů si přitom více než 90 % žen domácí násilí vymyslí, aby získalo výhodu v chystaném boji o dítě a výši alimentů.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama