Manipulace dítěte v praxi (Artur Štaidl a Jiří Pomeje na sociálce, 2009)

25. srpna 2011 v 4:47 | Redakce |  Sociálka
Zpěvačka Iveta Bartošová (44) je po čtvrtém pokusu o sebevraždu v péči odborníků. Její syn Artur měl šok a je v zatímní péči otce.

Současné situaci šlo předejít, kdyby místní sociálka správně vyhodnotila situaci.

V říjnu 2009 se dostavil na sociálku v Uhřínevsi Artur Štaidl (13) se svým otčímem Jiřím Pomeje Záznam v médiích ZDE.

"Říkal, že už tátu nechce nikdy vidět, že se chce jmenovat Pomeje a jestli ho otčím může adoptovat. Přišel to nahlásit, abychom to zapsali," svěřila se médiím místní sociální opatrovnice Mgr. Zdeňka Žaludová. ZDE

Uvedený výrok je jasným projevem manipulace s dítětem ze strany matky a jejího otčíma proti otci. Jde o plně rozvinutý syndrom zavrženého rodiče, tedy o formu schizofrenie.

Místo toho, aby dítě matce okamžitě odňali a předepsali jí vzhledem k jejímu zdracotnímu stavu léčbu, sociálka vše pouze zapsala jak si přálo dítě (§ 31).

Sociálka ale měla začít jednat už tehdy a nečekat na další pokus matky o sebevraždu a nenechat dítě vystavené psychickému týrání a hrozbě, že dítě najde svou matku mrtvou.

"S dětmi obvykle komunikujeme mezi čtyřma očima, aby nebyly manipulovány. Rodiče je k nám jen doprovodí," vysvětluje sociální pracovnice Mgr. Zdeňka Žaludová. ZDE

Vyškolená sociální pracovnice se zřejmě domnívá, že manipulaci dítěte nejlépe zabrání tím, že rodič zmanipulované dítě pouze přivede.O dva roky později po čtvrtém pokusu o sebevraždy své matky zpěvačky Ivety Bartošové přišel Artur požádat sociálku, zda by mohl u otce bydlet.

Rok 2009 byl pro matku poměrně pestrý. Soud jí sice již v únoru svěřil syna do péče, ale ustanovil nad ní na žádost otce ochranný dohled. Matka okamžitě zesílila manipulaci s dítětem a řekla si o 10 x vyšší alimenty.

Asi měsíc po uveřejnění této fotografie (nahoře) vyhodila Pomejeho z domu. Rozvedli se začátkem roku 2010.

Ještě předtím ale stihla nafotit se nahoře bez, vyhazov kvůli alkoholismu a absencím ze dvou muzikálů, padák z vydavatelství, kolaps, hospitalizaci, kapačky a údajný potrat. Opakovaně přiznala závislosti na lécíích a alkoholu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama