Kolik otců boj o dítě vzdá, protože mají mizivou šanci?

16. srpna 2011 v 12:48 | Redakce |  Statistiky
Nejsou žádné statistiky, které by zachycovaly, kolik procent otců boj o dítě vzdá. Český statistický úřad je nedělá, podobně jako mnoho dalších v oblasti opatrovnických sporů.

Otázka je, proč tomu tak je, jde přece o klíčovou oblast společnosti.

Proto je třeba spokojit se s odhadem, založeným na zkušenosti. A ten je, že boj dítě, tedy o střídavou nebo výlučnou péči, vzdá asi 3/4 otců.

Není to proto, že otcové své těti nemilovali nebo je nechtěli vychovávat.

Je to proto, že jsou jejich šance mizivé. Sice se nerovnají nule, ale skoro. Je to asi taková šance, jako když házíte kostkou a doufáte, že vám hned napoprvé třikrát po sobě vám padne šestka.

K tomu ještě připočtěme fakt, že na tuto zanedbatelnou pravděpodobnost otec vsadí asi 100 tisíc korun, což bývají náklady spojené se soudním sporem.

Proti tomu ovšem stojí částka milion korun, které otec zaplatí na alimentech dítěti, které se k němu pod vlivem matky s velkou pravděpodobností dřív nebo později přestane hlásit.

Vzhledem k mizivé šanci na úspěch to tedy bude buď 1 milion nebo 1 milion + 100 tisíc.

Pravděpodobnost svěření dítěte do výlučné péče otce (případ, kdy soud řeší, zda dítě dostane matka nebo otec): 1: 100.
Pravděpodobnost, že soud nařídí střídavou péči proti vůli matky: 1: 100.

Otec je v opatrovvnickém sporu v roli obtížného hmyzu, který je třeba odehnat (za pomoci plácačky v podobě odboru sociální péče) nebo přizabít (nezabíjet!). Proto je ona 1/4, tedy 25 % otců, kteří bojují o své děti, vlastně obrovským číslem.

Domácí násilí na odborech sociálně - právní ochrany dětí
Názor dítěte: Nejzákeřnější zbraň matek při opatrovnických sporech

 


Komentáře

1 Pavel | E-mail | 26. června 2013 v 10:08 | Reagovat

Take zadam o svereni dcery do pece jelikoz matka je afektovana jelikoz vyrustala v silne narusene rodine alkoholika dokonce mela pokus sveho otce zabit a v jejich zachvatech dcerce vzdy vulgarne nadavala a obcas ji i fyzicky napadala ja vzdy dcerku musel v techto situacich branit nyni se rozvadime a matka jeste k tomu silne dceru psychycky ovlivnuje i proti otci a urady tomu da se rici jen prihlizi a dcerka tim jen psychycky trpi.Budu vdecny za jakoukoli radu a pomoc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama