Klíčový dokument pro matky, manipulující s dětmi proti otci: Usnesení vlády č. 1108 z roku 2004

17. srpna 2011 v 17:47 | Redakce |  Zákony
Mnoho žen, které se domnívají, že se jejich muž chová nevhodně, řeší tuto situaci tak, že od něj odejdou a odvedou sebou i děti. S dětmi pak ze msty a v touze po penězích manipulují proti otci.

U dětí tak pod vlivem matek (99 %, pozn. red.) často vzniká znetvořený a často nevratný psychický stav zvaný PAS (Paternal Alienation Syndrom), který je nevyšší formou domácího násilí a projevuje se tím, že dítě nenávidí rodiče, ke kterému mu je znemožňován přístup.

Jsou dvě možnosti, jak zabránit vzniku dětského onemocnění PAS:

a) Přemístit dítě od původce nákazy (hospitalizace dítěte)
b) Přemístit původce nákazy od dítěte (hospitalizace matky)

Soudy, pokud se rozhodout situaci řešit, většinou volí řešení a), tedy přemísnění dítěte z místa nákazy do sterilního prostředí (ozdravovna, léčebna). Posledním známým případem je kauza Alana D. ZDE.

Soudu umožňuje přemístit dítě od původce nákazy Usnesení vlády č. 1108 z roku 2004, což učinil například k kauze Alana D. Na přemístění původce nákazy do ozdravovny nebo do jiného zařízení soud dosud nemá zákonné možnosti.

Podle níže uvedebého dokumentu vlády (Celý článek) musí matka i infikovanému umožnit dítěti kontakty z otcem. To se zamozřejmě nelíbí maternálním aktivistkám, jejichž cílem je odstřihnout otce úplně.
VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY
USNESENÍ

VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

ze dne 10. listopadu 2004 č. 1108k podnětu Rady vlády České republiky pro lidská práva k zajištění práva dítěte odděleného od jednoho nebo obou rodičů udržovat pravidelné osobní kontakty

s oběma rodiči


Vláda


I. b e r e n a v ě d o m í podnět Rady vlády pro lidská práva k zajištění práva dítěte odděleného od jednoho nebo obou rodičů udržovat pravidelné osobní kontakty s oběma rodiči uvedený v části I materiálu 1034/04;


II. u k l á d á1. 1. místopředsedovi vlády a ministru práce a sociálních věcí a místopředsedovi vlády a ministru spravedlnosti


a) průběžně provádět ve smyslu podnětu uvedeného v bodě I tohoto usnesení opatření směřující k zajištění práva dítěte odděleného od jednoho nebo obou rodičů udržovat pravidelné osobní kontakty s oběma rodiči,b) informovat do 31. prosince 2004 zmocněnce vlády pro lidská práva a předsedu Rady vlády České republiky pro lidská práva o prováděných opatřeních směřujících k zajištění práva dítěte odděleného od jednoho nebo obou rodičů udržovat pravidelné osobní kontakty s oběma rodiči,2. ministryním školství, mládeže a tělovýchovy a zdravotnictví poskytovat součinnost při provádění opatření směřujících k zajištění práva dítěte odděleného od jednoho nebo obou rodičů udržovat pravidelné osobní kontakty s oběma rodiči.Provedou:

1. místopředseda vlády a

ministr práce a sociálních věcí,

místopředseda vlády a ministr spravedlnosti,

ministryně školství, mládeže a tělovýchovy,

zdravotnictví


Předseda vlády
JUDr. Stanislav G r o s s , v. r.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama